Üniversite-Sanayi İş Birliği Merkezi Projemizin Lansman Toplantısını Gerçekleştirdik

Genel, Haberler Kategorisinde Yayınlandı.

 

Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle düzenlediğimiz Üniversite Sanayi İşbirliği (ÜSİM) projemizin lansman toplantısını gerçekleştirerek,Mentör Eğitim-Firma(Mentee) Başvurularımızı başlattık.
Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi toplantı salonunda gerçekleştirdiğimiz toplantıya Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, TKDK Şanlıurfa İl Koordinatörü Dr. Sadık Yetim, KOSGEB Şanlıurfa İl Müdürü İdris Erkeksoy, Üniversite Genel Sekreteri, Kamu kurum temsilcileri, Mühendislik Fakültesi Dekanı, öğretim elemanları ve çok sayıda davetli katıldı.
Programın açılışında mentorluk eğitimleri konusunda katılımcıları bilgilendiren Teknokent Genel Müdürümüz Prof. Dr. Kasım Yenigün, “Mentorluk, mentor ve danışan arasındaki anlaşmaya dayanır ve böylece gerek yapısı gerekse ilerlemesi karakterize edilir. Danışanın kim olduğundan bağımsız olarak ana odak hala danışan üzerindedir. Böylece mentorluk danışanın kendi öğrenme sürecini destekleme yolu şeklinde düşünülebilir” diyerek Şanlıurfa Teknokentin özellikle son 1 yıldır yoğun olarak kendi altyapı kapasitesini artırmaya çalıştığını belirtti.
Mentorluk eğitimi projesinin, Karacadağ Kalkınma Ajansı 2018 yılı proje kapsamında olduğu için katılımcılardan ücret alınmayacağını belirterek, “Mentorluk eğitimini alacak arkadaşlarımız 30 Kasım tarihinde Organize Sanayi Bölgesi içerisindeki Koordinasyon Merkezinde sanayicilerle yapılacak toplantı sırasında AR-GE’ye ihtiyacı olan işletmecilerle eşleştirme yapılacak. Bu projeler sayesinde Arge seviyemiz artacak. Yenilikçi inovatif ürünler elde edilecek. Sanayicilerimiz için arge yapmayı öğrenme ve destek kaynaklarına nasıl ulaşabilme adına bir potansiyel birikim sahibi olacaklar” şeklinde konuştu. Açılış konuşmalarının ardından Egesys ar-ge ve İnovasyon proje destek merkezi yöneticileri Haluk Gökmen ve Serap Gökmen, mentorluk eğitimi başvuru sürecini ve sonrasına yapılması gerekenleri anlatan birer sunum yaparak detaylı bilgilendirmeleri sağladılar.

İndir (PDF, 1013KB)

 

 

Haberler & Duyurular