Dr. Öğr. Abdulkadir GÜMÜŞÇÜ

Dr. Öğr. Abdulkadir GÜMÜŞÇÜ

Şanlıurfa Teknokent
Genel Müdür Yardımcısı

HAKKINDA

Dr. Öğr. GÜMÜŞÇÜ KİMDİR?


Dr.Öğr.Üyesi Abdülkadir Gümüşçü, 1985 yılında Şanlıurfa’da doğdu. İlkokulu Bahçelievler İlkokulunda, ortaokul ve lise öğrenimi ise Şanlıurfa Anadolu Lisesi’nde 2002 yılında tamamladı. İnönü Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünde Lisans, Gaziantep Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalında Yüksek Lisans ve Harran Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalında Doktora diploma dereceleri aldı. Lisansüstü çalışmaları sırasında Turkcell Teknoloji Liderleri Lisansüstü Burs ödülünü almaya hak kazanmıştır.

2009 yılında Harran Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümüne Araştırma Görevlisi olarak atandı. 2017 yılında ise Harran Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümüne Dr.Öğr.Üyesi olarak atandı. Ayrıca 2019-2020 yılları arasında Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi’nde ar-ge ve projelerden sorumlu dekan yardımcılığı görevini yürüttü. Makine Öğrenmesi, Derin Öğrenme ve Optimizasyon konularında uzmanlığa sahip olup, hali hazırda başta TÜBİTAK (1002, 1003, 1512, 2237-A) ve BAP projeleri olmak üzere ulusal ve uluslararası çeşitli bilimsel projelerde proje yürütücüsü, araştırmacı ve eğitmen olarak görev almıştır. Bu kapsamda proje yürütücüsü olarak görev alınan “Parkinson Hastalarının Verimli İlaç Kullanımı İçin Akıllı Bileklik” başlıklı TÜBİTAK 1512 projesi başarıyla sonlandırılmıştır. Bunun yanında Şanlıurfa Teknokent Proje Koordinatörlüğü, Harran Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkan Yardımcılığı, Kontrol ve Kumanda Anabilim Dalı Başkanlığı gibi idari görevlerde bulunmuştur.

Temel araştırma konuları olan, Makine Öğrenmesi, Derin Öğrenme, Optimizasyon ve Yapay Zeka gibi alanlarda çok sayıda Ulusal ve Uluslararası akademik çalışmaları mevcuttur. İyi derece İngilizce bilmekte olup, evli ve 2 çocuk babasıdır.