Doç. Dr. İ. Berkan AYDİLEK

Doç. Dr. İ. Berkan AYDİLEK

Şanlıurfa Teknokent Genel Müdürü

HAKKINDA

Doç. Dr. AYDİLEK KİMDİR?


Doç. Dr. İbrahim Berkan AYDİLEK, 1981 yılında Şanlıurfa’da doğdu. İlkokulu Cengiz Topel okulunda, İngilizce hazırlık sınıfını, ortaokul ve lise öğrenimi ise Şanlıurfa Anadolu Lisesi’nde 1999 yılında tamamladı. Selçuk Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora diploma dereceleri aldı ve aynı zamanda 2004 yılında Selçuk Üniversitesi Rektörlük Bilgisayar Okutmanı ve Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Yazılım Geliştirme Uzmanı olarak hem akademik hem de idari görevlerine başladı.

2014 yılında Harran Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümüne Yrd. Doç. Dr. olarak atandı ve 2019 yılında ise Bilgisayar Bilimlerinden Doçent unvanını aldı. Kariyeri boyunca çok sayıda çeşitli başarılı TÜBİTAK ve diğer projelerde, idari ve akademik görevlerde yer aldı. Bunların içinde; Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Başkanı, Bölüm Başkan Yardımcısı, Anabilim Dalı Başkanı, Bilgi Teknolojileri Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü ve Yardımcısı, Proje Destek Ofisi Koordinatörü, Mühendislik Fakültesinde Kurul Başkanlığı ve Üyeliği, Bilgi Sistemi Otomasyon Sorumlusu gibi başlıca görevleri ve çok sayıda danışmanlık, hakemlik ve bilimsel kuruluşlara üyelikleri bulunmaktadır.

Temel uzmanlık alanları olan, Bilgisayar Bilimleri, Yazılım, Yapay Zeka, Veri Madenciliği, Makine Öğrenmesi gibi güncel konularda çok sayıda Ulusal ve Uluslararası akademik çalışmaları mevcuttur. İyi derece İngilizce bilmekte olup, evli ve 3 çocuk babasıdır.