Masterify

Aydın Organik ve Organomineral Gübre

Masterify


Yazılım | Yapay Zeka

Website

HAKKINDA

Masterify 

Firmamız Yapay Zeka, Veri Madenciliği, Makine Öğrenmesi, Derin Öğrenme vb. bilgisayar bilimleri ve teknolojileri konularında Arge ve Eğitim faaliyetlerini yürütmektedir. Devam eden mevcut projemiz: Sanayide İmalatı Yapılan Ürünler için Görsel bir Kalite Kontrol ve Denetleme Yazılımı: Endüstri 4.0 ve dijitalleşme kavramları ile birlikte ortaya çıkan akıllı fabrika sistemlerinde Yapay zekanın kullanımı gün geçtikçe daha fazla artmaktadır. Son yıllarda yapay zeka uygulamalarının bilgisayarlı görü, nesne tanıma ve sınıflama araştırma ve/veya proje çalışmalarında başarılı bir şekilde kullanıldığı görülmektedir. Bu yazılım ile Kalite 4.0 kavramı ile ifade edilen mükemmel üretime ulaşmaya çalışan akıllı bir fabrika sisteminin üretim sürecindeki imal edilen başta ayakkabı, tekstil, halı, kavanoz, içecek, gıda, metal vb. ürünlerin üretimi ve/veya ambalajlanması sırasında karşılaşılan üretim hatası ve kusurlarının, tespit edilmesi ve gerekli kalite kontrollerinin otomatik bir şekilde yapay zeka destekli görsel bir denetleme (visual inspection system) kontrol sistemi ile yapılması sağlanacaktır.

İmalat sanayide üretilen ürünler; hatalı, kırık, çizik, defolu, montajının yanlış yapılmış olması, paketleme ve etiketleme sırasında meydana gelen eksiklik ve kusurlar, ürünün ambalaj veya kutu içine yanlış konumlandırılmış olması, kutu içerisindeki ürün noksanlığı gibi durumların tespiti için çok fazla insan iş gücü gerektiren görsel kalite kontrolleri, manuel olarak insan kontrol sürecinden geçmektedir. Manuel veya yarı otomatik yapılan bu kontrollerden dolayı işletmenin zaman kaybı buna bağlı olarak üretimin azalması, kalite kontrolündeki verimliliğin düşüşü ve işletme iş gücü artışı gibi sonuçlar, işletmenin gider maliyetlerini yükselterek pazardaki rekabet gücünün azalması ve kaliteli ürünleri müşterilerine sunamama gibi sonuçlara sebebiyet verebilmektedir. Özellikle imalat sürecinde tespit edilemeyen ve son tüketiciye kadar ulaşan üründeki hata ve kusurlar, işletme açısından ürünlerin pazardan geri toplatılması ve marka değer kaybı, tazminat ödeme gibi ciddi zararlara sebebiyet verebildiği bilinmektedir. Bu yazılım faaliyetinin değer önerisi kapsamında; bu gibi problemlerin işletmeler açısından aşılması sağlanacaktır.

Bunun yanı sıra Dijital Teknoloji ve Bilgi Teknolojileri alanında ihtiyaç hissedilen eğitimleri uzman kadrosu ile vermekteyiz. Eğitimlerimizden bazıları: Bilgi güvenliği ve Siber güvenlik eğitimi, Endüstri 4.0 ve Dijital Dönüşüm eğitimi, Dijital Oyun Geliştiriciliği ve Unity eğitimi, React ile Web/Mobil Programcılığı eğitimi, Blokzincir (Blockchain) Programcılığı eğitimi, Yapay Zeka eğitimi, Veri Madenciliği eğitimi, Makine Öğrenmesi eğitimi, 3-Boyutlu Yazıcı ve Tasarım eğitimi, Sanal Gerçeklik & 3D Modelleme eğitimi, Robotik Kodlama eğitimleri.

Şanlıurfa Teknokent Logo