Aydın Organik ve Organomineral Gübre

Aydın Organik ve Organomineral Gübre

Aydın Organik ve Organomineral Gübre


Tarım | Gübre

Website

HAKKINDA

Aydın Organik ve Organomineral Gübre

Bizi Yakından Tanıyın
Yıllardan beri gübre sektöründe birikmiş üretim ve pazar tecrübemizi, yetişmiş üretim ve satış mühendislerimizle, tecrübeli finans ve üretim personelimizle Aydın Organomineral'e taşıdık. Üretim ve ithal gübrelerimizle Türk tarımına, değerli bayi ve çiftçilerimize hizmet vermeye devam ediyoruz. Üretim anlayışımız, toprağın sürdürülebilir ömrüne katkıda bulunmaktır.
Organomineral gübre, organik ve kimyasal ham maddelerin harmanlanarak üretildiği hibrit bir gübre çeşididir. Organik maddelerin toprak iyileştirici özelliği ile kimyasal minerallerin avantajlarının bir gübrede toplanması sonucu Aydın Organomineral gübre elde edilmektedir. Bu gübre, zengin mineral çeşitlerini barındırırken organik olarak elde edilen bir gübre türüdür. Ülkemizde son zamanlarda Aydın Organomineral gübrenin kullanımı yaygınlaşmıştır. Özellikle ağaç gruplarında ve tahıl ürünlerinde yüksek verim elde edilmesine olanak tanır. Azot, fosfor, kükürt, hümik asit, fümik asit, demir, mangan, magnezyum, fermentasyonla elde edilmiş kompost ve çinko mineraleri içerir. Bu sayede tarım alanlarında reforma öncülük edecektir. Ağaç gruplarında ve tahıl ürünlerinde tamamen doğal bir şekilde kullanılabilir ve hormonsal açıdan tehdit unsuru taşımaz. Gübrenin nasıl kullanılması gerektiğinin uzmanlardan öğrenilmesi, daha verimli sonuçlar için önemlidir. Aydın Organomineral gübre, su tutma özelliği sayesinde toprak nemini artırır ve ürünlerin su ihtiyacını azaltır. Zengin mineralleri sayesinde toprağın kireç ve pH seviyesini düzenler. Bu gübre ile tüketilen besinlerin doğallığı ve sağlığı artar, böylece hastalıkların etkisi minimize edilir.
Organomineral gübreler, toprağın kalitesini artırmanın yanı sıra yapısını da geliştirir. Topraktaki organik madde miktarını yükseltir ve bitkinin canlı kalmasını destekler. Erozyonun önlenmesi de bu gübrelerin faydaları arasındadır. Taban gübresi olarak kullanıldığında, tohum veya kök derinliğine uygulanmalıdır. Üst gübre olarak kullanıldığında ise serpme yöntemiyle toprak yüzeyine uygulanır. Meyve ağaçlarında ise, ağaç taç izdüşümüne uygun şekilde toprağa karıştırarak uygulanmalıdır.
Aydın Organomineral gübrenin toprağa ve bitkiye faydaları şunlardır:

Şanlıurfa Teknokent Logo