Pakistan Sialkot Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Teknokentimize Ziyaret

Arşiv, Duyurular, Haberler Kategorisinde Yayınlandı.

Pakistan Sialkot Ticaret Odası Başkanı  Teknokentimizi Ziyaret Etti ve Çalışmalar Hakkında Bilgi Aldı

Pakistan’ın önemli ticaret şehirlerinden birisi olan Sialkot Şehrinin Ticaret Odası Başkanı Sn. Khawaja Masud AKHTAR, Şanlıurfa Teknokent’i ziyaret ederek Teknokent’in çalışmaları hakkında detaylı bilgi aldı. Teknokent uygulamasını kendi ülkesine taşımak isteyen Akhtar, Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Kasım Yenigün ile ayrıca bir tecrübe aktarım toplantısı yapıldı. Aynı gün sayın akhtar Şanlıurfa’da 21 Şubat tarihinde gerçekleşen Tarım Fuarının açılışına katıldılar. Fuarda Şanlıurfa Teknokentin standına ilgi büyüktü ve misafirimiz de ayrıca bu durumdan etkilendi. Fuarda bululan Rektör hocamız Prof. Dr. M. Sabri ÇELİK’in ile bazı standları gezen Akhtar beraber hatıra fotoğrafı çekindiler.

Yine bu ziyaret kapsamında Seerat Study Centre (Siret Araştırmaları Merkezi) ve Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi karşılıklı iyi niyet anlaşması imzaladı. Siret Araştırma Merkezi başkanı sayın Khawaja Masud AKHTAR ve Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat AKGÜNDÜZ’ün karşılıklı imzaladıkları protokole göre iki kurum arasında özellikle akademik alanda yayın, konferans ve çalıştaylar konusunda işbirliği yapılması hedefleniyor. Rektör hocamız de katıldığı yemekli bir toplantıda iki kurum arasında güçlü bağların kurulmasının önemi üzerine duruldu. Böylelikle bu ziyaretin, kadim bağlarla birbirine bağlı olan Pakistan ve Türkiye arasında akademik anlamda da bağların güçlendirilmesine katkıda bulunduğuna inanılmaktadır.

Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Kasım Yenigün ve Teknokent Yönetim Kurulu Başkan yrd. Mehmet Kaya bey de görüşmede hazır bulundu ve karşılıklı plaketler takdim edildi.

Misafir başkanla bir yemekte bir araya gelen Rektör Prof. Dr. M. Sabri Çelik te olumlu beklentilerini dile getirdi.
Misafir oda başkanı, Rektör Çelik’e bir plaket takdim etti.

 

 

Haberler & Duyurular