ŞUTSO DIŞ PAYDAŞ STRATEJİ GELİŞTİRME TOPLANTISI’NA KATILDIK

Genel, Haberler Kategorisinde Yayınlandı.
Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nın  (ŞUTSO) 2018-2023 dönemi Stratejik Planı’nın hazırlanması çalışmaları kapsamında Dış Paydaş Strateji Geliştirme Toplantısı’na Genel Müdür Yardımcımız Ş.Müslüm AÇIKER Şanlıurfa Teknokent’i temsilen katılım sağladılar.

El Ruha Otel’de düzenlenen toplantının açılış konuşmasını ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek yaptı. Başkan Peltek konuşmasında, şunları kaydetti: “Stratejik plan hazırlama sürecinde paydaşlarımız ile Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası arasında daha etkin iş birliği oluşturmak, odamızın zayıf yönlerini güçlü yönlerini ve eksikliklerini tespit etmek için bu toplantıyı son derece önemli buluyoruz. Bizim bu programa başlarken yaklaşık 2 ay önce bir sloganımız vardı, “Söz Sizde”. Bu toplantıda da bizim ticaretimizin, sanayimizin tarımımızın hangi yönlerini geliştirebiliriz, nasıl daha etkin olabiliriz gibi önerileri siz değerli paydaşlarımızdan bekliyoruz” dedi.

Başkan İ.Halil Peltek’in konuşmasının ardından Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ramazan Taşaltın, Üniversite –Sanayi işbirliğinin önemi, Teknokentin mevcut durumu ve genç nüfus potansiyeli hakkında bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmaların akabinde İnovasyon Yönetimi Danışmanı Müjgan Çetin, Dış Paydaş Strateji Geliştirme Toplantısıile ilgili detaylı bir sunum gerçekleştirdi. Sunumun ardından çalıştaya geçilerek Şanlıurfa Nasıl Kalkınır, ŞUTSO’dan beklentiniz ve odamız ile yapılabilecek ortak projeler nelerdir? Konularında paydaşlardan görüş ve öneriler alındı.

Haberler & Duyurular