Şanlıurfa ve Sakarya Teknokentleri İşbirliği Yapacak

Genel, Haberler Kategorisinde Yayınlandı.

Sakarya Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Yönetici A.Ş. ve Şanlıurfa Teknoloji Geliştirme Bölgesi Kurucu ve İşletici A.Ş. ile ortak projeler yürütülmesi ve ilgili işbirliklerinin geliştirilmesi konusunda protokol imzalandı.

 

Sakarya Teknokent/ADAPTTO ve Şanlıurfa Teknokent bünyesinde faaliyet gösteren ilgili kuruluşların Teknokent bünyesinde yürüttükleri projeler kapsamında, teknoloji transfer ofisleri üzerinden ve bağlı bulundukları üniversitelerin alt yapılarını kullanarak, öğretim üyelerinden danışmanlık almak, birlikte proje sunmak-yürütmek, ortak yatırımlar planlamak-gerçekleştirmek üzere işbirlikleri yapılması konularında yapılan anlaşma metni, Harran Üniversitesi Rektörlüğünde imza altına alındı.

 

Sakarya adına Sakarya Teknokent Genel Müdürü Prof.Dr. Tahsin Engin ve Şanlıurfa adına Şanlıurfa Teknokent Genel Müdürü Prof.Dr. Kasım Yenigün’ün imzaladıkları protokolle, Sakarya ve Şanlıurfa Teknokentleri arasında, bilimsel ve teknolojik araştırmalar neticesinde ortaya çıkan buluş ve yenilikçi ürünlerin ticarileşmesi amaçlanıyor.

 

Protokol kapsamında, Sakarya ve Şanlıurfa Teknokent’e yürütülmekte olan projelerin teknolojiye ve endüstriyel uygulamaya dönüştürülecek. Ayrıca yeni projelerin planlanması, sunulması ve gerçekleştirilmesi aşamalarında Teknokentler bünyesinde faaliyet gösteren kuruluşların işbirliklerinin sağlanması arttırılacak.

 

Rektör yardımcısı Prof. Dr. Şerafettin Çelik ve öğretim üyelerinin katıldıkları imza töreninin hayırlı olmasını dileyen TarVit firması genel müdürü, Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Salih Zeki Yıldız , protokolden duyduğu memnuniyeti dile getirerek bu çerçevede ilk proje başvurusunu kendilerinin yapmak istediklerini ifade etti.

Haberler & Duyurular