ODTÜ Teknokent Tecrübe Paylaşımı Etkinliği

Genel, Haberler Kategorisinde Yayınlandı.

Türkiye Teknoloji Bölgeleri Birliği çatısı altında gerçekleşen Şanlıurfa Teknokent ile ODTÜ Teknokent mentör-mentee ilişkisi ilk meyvelerini verdi. Şanlıurfa Teknokent Genel Müdürü Prof.Dr. Kasım Yenigün’ün 16 Ekim 2017 tarihinde gerçekleştirilen ODTÜ Teknokent ziyaretinin devamında ODTÜ Teknokent Teknoloji İşbirliği Geliştirme Direktörü Tolga Özbolat ve ODTÜ Teknokent Girişimcilik ve Yenilikçilik Programları Yöneticisi Gökhan Çelebi Şanlıurfa Teknokent’e tecrübe paylaşımı amacıyla ziyaret gerçekleştirdiler.

Ziyaret programı kapsamında ilk olarak Şanlıurfa Teknokent’te bir toplantı gerçekleştirildi. ODTÜ Teknokent ile tecrübe aktarımı yapılan toplantıya Şanlıurfa Teknokent Genel Müdürü Prof.Dr. Kasım Yenigün, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Zafer Aydın, UNDP Yetkilileri, Şanlıurfa Teknokent Genel Müdür Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. Nihat Küçük ve Şanlıurfa Teknokent Proje Ekibi katıldılar.

Program çerçevesinde ODTÜ Teknokent yöneticilerinin tecrübelerini paylaşmak amacı ile akademisyenler ile öğrencilere yönelik panel düzenlendi. Panele Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Murat Kısa, Şanlıurfa Teknokent Genel Müdürü Prof.Dr. Kasım Yenigün, akademisyenler ve öğrenciler katıldılar. Açılış konuşmasınında Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Murat Kısa Şanlıurfa için Teknokent’in vazgeçilmez olduğunu vurguladı. Moderatörlüğünü Prof.Dr. Kasım Yenigün’ün yaptığı Panel’in katılımcıları ise ODTÜ Teknokent’te yaşadıkları tecrübeleri akademisyen ve  öğrencilere aktardı. Panel sonunda ODTÜ Teknokent Teknoloji İşbirliği Geliştirme Direktörü Tolga Özbolat ve ODTÜ Teknokent Girişimcilik ve Yenilikçilik Programları Yöneticisi Gökhan Çelebi’ye Şanlıurfa Teknokent’e yaptıkları katkılardan ötürü plaket takdim edildi.

Haberler & Duyurular